Vijesti

Posjet učenika 8. razreda Fizičkom odsjeku Prirodoslovno-matematičkoga fakulteta u Zagrebu

Učenici 8. razreda posjetili su u subotu 17.ožujka 2018. u pratnji moje malenkosti Fizički odsjek Prirodoslovno-matematičkoga fakulteta.

U sklopu nove aktivnosti Hrvatskog fizikalnog društva "Inkulturacija znanosti u društvo" prof. dr.sc. Krešo Zadro održao je predavanje O magnetima i magnetskim pojavama.

Na početku predavanja prof. Zadro je dao kratki pregled povijesti magnetizma uz uvođenje osnovnih pojmova i zakona. Nakon toga je ukratko opisao suvremene istraživačke tehnike koje se koriste u laboratoriju i povijest njegova osnutka i opremanja. Drugi dio predavanja bio je posvećen sadržaju istraživanja, temama iz područja magnetizma koje svakodnevno zaokupljaju našu pozornost (nanomagneti, multiferoici…).

Nakon predavanja učenici su razgledali laboratorije.

Glavni cilj aktivnosti bio je stvaranje točne predodžbe o vrhunskim istraživačkim naporima u znanosti i inkulturacija znanosti među učenicima. To je moguće ostvariti suradnjom nastavnika fizike u školama i istraživača fizike na fakultetu.

Branka Grgić

objavio: Alen Šterpin   datum: 20. 3. 2018.

Jelovnik za tekući tjedan:

Priloženi dokumenti:
Jelovnik 11.6.2018.- 15.6.2018..docx

Upisi u 1. razred

Upisi u srednju

Saznaj korisne informacije o upisu u srednju školu!

Informacije i pristup e-dnevniku

Javni natječaji za izlete i ekskurzije

Javni natječaji za ekskurzije i izlete.

Vikendom u dvorane

Program "Vikendom u sportske dvorane" u sklopu kojeg se potpuno besplatno provode razne sportske aktivnosti za učenike.